Majdnem 2 milliárd linket távolítottak el az elmúlt 5 évben
A szerzői jogok megsértése miatti URL-eltávolítási kérelmek 91 százalékát hagyta jóvá a Google az elmúlt öt évben írta a hwsw.hu hírportál.
A Google marketing szempontból is nagyon fontosnak tartja, hogy jogkövető magatartást tanúsítson. Szerzői jogi aggályok miatt bárki benyújthat linkeltávolítási kérelmet (DMCA takedown request) különösebb indoklás nélkül. Nem olyan régen a Warner követte el azt a hibát, hogy automatizáltan gyűjtött ki tartalmakat és jelentette fel azokat a Google keresőjénél, így fordulhatott elő, hogy a saját hivatalos oldalait és tartalmait is letiltotta. A keresőcég úgy döntött, hogy ezeket a bejelentéseket a nyilvánvaló tévedés miatt nem vizsgálja, de majdnem 2 milliárd linket töröltek a keresőjükből.
Jelenleg a jogsértő tartalmak törlése a Google keresőjéből úgy néz ki, hogy a rendszer csak azt vizsgálja, hogy a törlésre irányuló kérelem megfelelő-e formailag, ezután törli az URL-t és küld egy üzenetet a weboldal gazdájának, aki ezután fellebbezhet a törlés ellen, amit a keresőcég elbírál. A bejelentési és fellebbezési lehetőségről a Google külön marketing kampányban értesíti a lehetséges károsultakat.
Egy kis statisztika
A legtöbb link eltávolítását a Google keresőjéből a British Recorded Music Industry kérelmezte, és a keresőóriás mintegy 220 millió url-t el is távolított a találati listákból. A legtöbb bejelentés egy fájlmegosztó oldal ellen érkezett, a 4shared ellen, akinek több mint 47 millió linkjét távolították el.
Eltávolítja a jogsértő tartalmakat a Google keresője, így azok nem jelennek meg a találati listákban. További érdekes kifejezések és témák, melyekkel érdemes foglalkozni: Google, Google Search, kampány, kereső, marketing, online marketing.